DeLorean, VW Bogár, Aston Martin. A filmtörténet ikonikus járgányainak varázsa mindenkit magával ragad. Ki ne nézte volna tátott szájjal Michael Knight vagy a Szellemirtók autóját? Na és Magnum piros Ferrariját? Összeszedtünk néhány igazán felejthetetlen darabot.
DeLorean DMC-12 (Vissza a jövőbe trilógia)
A híres DeLorean DMC-12-es, amely az Vissza a jövőbe trilógiában szerepel, eredetileg az 1981–1982-es években készült a DeLorean Motor Company által, kizárólag az amerikai piac számára, de kereskedelmi szempontból nem volt sikeres. Mindössze körülbelül 9000 példányt adtak el, ám a film népszerűségének köszönhetően vált igazán híressé.
Az autó legismertebb tulajdonsága a rozsdamentes acél karosszéria, amelyet akkoriban más autóknál nem alkalmaztak. Ennek következtében nem igazán illeszkedett a hagyományos fogyasztói piacra, mivel a DeLorean szinte nem kopott el, és a mai napig számos példány található jó állapotban. Éppen ezért nem véletlen, hogy 1981-ben 25 év garanciát vállaltak a karosszéria átrozsdásodása ellen. A filmben szereplő 88 mérföldes sebesség csak a történethez tartozik, mert valójában a DeLorean legnagyobb sebessége 85 mérföld/óra (kb. 136 km/h).
Pontiac Firebird Trans Am (Knight Rider)
A Knight Rider sorozatban szereplő 1982-es Pontiac Firebird Trans Am nem igazán profitált a sorozat sikeréből, mivel a készítők saját márkajelzéssel látták el az autót. A Pontiac a General Motors egyik divíziójaként 1967 és 2002 között gyártotta a Trans Am-et, és ezen idő alatt négy különböző generációt is bemutattak:
- Az első generáció 1969-től volt elérhető.
- A második generációs modelleket 1970 és 1981 között gyártották, és egy ilyen autó szerepelt 1977-ben nagy sikerrel a Smokey és a Bandita című filmben.
- A harmadik generációt 1982 és 1992 között készítették, és ennek a módosított változata szerepelt a Knight Rider sorozatban.
- A negyedik generáció 1993 és 1997 között volt elérhető, 275 és 305 lóerő közötti teljesítménnyel. A kisebb ráncfelvarrás után 1998 és 2002 között már 325 lóerős motorral is kapható volt.
Cadillac Miller-Meteor (Szellemirtók)
A Szellemirtók filmekben szereplő 1959-es Cadillac Miller-Meteor valójában egy átépített mentőautó, amelyet a Wayne Corporation gyártott. Az autó filmbeli neve ECTO-1 lett, és a híres jármű miniatűr mása is megjelent a 2010-es Hot Wheels Premiere válogatásában.
Volkswagen Beetle (Kicsi kocsi filmek)
Herbie először 1969-ben tűnt fel a vásznon a Kicsi a kocsi, de erős című filmben.
A Disney, hogy elérje a „Herbie magát vezeti” hatást, egy összetett rendszert tervezett lánckerekek és csigák segítségével, amely az első ülés alatt működött. Ezzel a rendszeren keresztül a hátsó ülésről könnyedén irányíthatták a kocsit. A sofőr, aki hátul ült, alig látott ki a szélvédőn, de mivel a kamera pozíciója ezt nem mutatta, nem látszódott, hogy valóban ott ül valaki. A jelenetektől függően különböző gumikat használtak rajta, gyakran egyedi, szélesebb abroncsokkal, VW logók nélkül. Volt olyan jelenet is, ahol a híres „53”-as logó nem volt látható az ajtón, mivel azt egy olyan változatra cserélték, amelynek az alja le volt vágva, így Herbie két keréken tudott gurulni.
Ferrari 308 GTS (Magnum)
Ki ne ismerné Magnumot? A sorozatban szereplő autó, a Ferrari 308 GTS, hatalmas népszerűségnek örvendett Amerikában. Bár sok Ferrarival ellentétben ez a típus megbízhatónak bizonyult, ennek nem volt igazán köze az eladások növekedéséhez.
A forgatások során több autót is használtak, minden egyes szezonban egy újat, míg az előző modelleket a munkálatok befejezése után elárverezték.